Електровикрутка – максимально зручна та корисний пристрій для виконання специфічних завдань: дрібного ремонту, взаємодії з чутливими до механічного впливу деталями. Знаючи, як правильно вибрати акумуляторну викрутку, можна отримати ефективний і в той же час делікатний інструмент для роботи з технікою, гаджетами без ризику пошкодження дорогих внутрішніх елементів. Різноманітний функціонал сучасних моделей відкриває широкі можливості застосування як в побуті новачками-любителями, так і майстрами, які займаються професійними ремонтами та технічним обслуговуванням. При цьому вартість пристрою залишається максимально доступною.
У початківців майстрів та досвідчених фахівців максимально популярний інструмент - акумуляторна викрутка, оскільки її можна вибрати для виконання цілої низки побутових та професійних завдань з ремонту, збірки, демонтажу тощо.
Це компактна ручка, яка поміщається в долоні, де кріпляться насадки (біти) різного розміру і конфігурації. Наявність вбудованого акумулятора забезпечує можливість автономної роботи пристрою без підключення до електромережі. При цьому автоматичні режими обертання насадок дозволяють виконувати складні та точні роботи з мінімальним застосуванням зусиль з боку користувача.
Відмінності між електровикруткою та шуруповертом
У цілому призначення обох інструментів схоже, вони застосовуються для закручування кріплення (гвинтів, саморізів, шурупів). Однак вибір акумуляторної викрутки обумовлений трохи іншою специфікою робочих завдань, що визначає різні технічні характеристики. Потужність. Від цього показника залежить крутний момент і можливості працювати з твердими матеріалами. Тут шуруповерт однозначно лідирує. Однак він не занадто підходить для крихких конструкцій. Ємність акумулятора. У шуруповерта вона також більша, оскільки він справляється з більш масштабних завдань. Електровикрутці значний обсяг батареї не потрібен, оскільки ємка АКБ зробить її більш габаритною, важкою, а отже, менш зручною. Розмір насадок. Користувачі, які вибрали акумуляторну викрутку, придбали її для роботи з малими деталями. Діаметр її біт невеликий і менший, ніж у насадок для шуруповерта. Порівняння не свідчить про те, що один із видів електроінструменту кращий, оскільки кожен проявляє свої переваги в різних умовах експлуатації та при виконанні різних завдань.
Для яких цілей використовується акумуляторна викрутка
Компактна, легка конструкція з насадками мінімального діаметра визначає застосування для розбирання крихких технічних пристроїв: ноутбуків, смартфонів, планшетів і т.д. Можливість регулювання швидкості обертання запобігає ризику пошкодження навіть дуже тонкої різьби. Перед тим як вибрати акумуляторну викрутку для використання, важливо розуміти, що вона не підійде для ремонту великої побутової техніки або транспортного засобу, свердління конструкцій з бетону, металу і ін. Однак її невеликі габарити дозволяють проведення дрібних робіт в важкодоступних місцях, наприклад, при збірці меблів. Режими роботи Сучасні інструменти, як електровикрутка Kingsdun, зазвичай підтримують кілька режимів роботи для зручності користувача: закручування кріплення; реверс, тобто обертання біти в зворотньому напрямку; свердління; нарізання різьби. Останні 2 режими доступні достатньо потужним пристроям з опцією регулювання швидкості. Розумно вибирати електровикрутку з автоматичним керуванням і ручним. Останній режим зручний у випадку, якщо акумулятор сів, але необхідно докрутити ще декілька кріплень.
Додаткові можливості
У ряді моделей реалізовано широкий функціонал. Наприклад, електровикрутка Xiaomi реалізується в комплекті з 56 бітами різної конфігурації, що дозволяє підібрати підходящу насадку для гаджета будь-якого виробника. Також серед додаткових опцій можна виділити: наявність підсвічування. На патроні навколо бітів розташовуються світлодіоди, які підсвічують робочу зону, дозволяючи працювати в умовах недостатньої освітленості; магнітний тримач для бітів. Очевидні переваги такої електровикрутки, оскільки вибрати і закріпити насадку стає набагато простіше. Також для дрібних елементів може бути передбачений магнітний килимок. Працюючи на ньому, неможливо втратити дрібні біти, гвинтики, шурупи; додаткові елементи, які полегшують ремонтні роботи. До них відносяться присоски для аккуратного демонтажу екрану гаджета, лопатки для розділення половинок корпусу смартфона, ключі, магнітаїзер, намагнічувач бітів тощо; комплектація підставками, чохлами, кейсами, ємностями для зберігання бітів. Вони дозволяють зберігати комплектуючі з набору, зручно організовувати робочий простір, компактно переносити інструменти.
На що звернути увагу при виборі електрвикрутки
Розбираючись, як вибрати електричну викрутку, багато недосвічених користувачі в першу чергу звертають увагу на вартість. Цей параметр, безперечно, важливий, однак необхідно підібрати варіант, оптимальний за технічними характеристиками і ціною. Вибирати найдешевший варіант нецільовано, оскільки він може розчарувати своїм потенціалом. Основні технічні параметри, на які варто звернути увагу:
- Конструкція корпусу. У багатьох інструментів вона має Г-подібну форму, однак вона не завжди зручна для важкодоступних місць. Оптимальною є пряма або Т-подібна форма рукоятки з компактними розмірами.
- Матеріал виготовлення. Важливий критерій вибору акумуляторної викрутку, який визначає його довговічність. Для ручки найкраще підходить ударопрочний пластик з прорезиненими вставками, завдяки яким вона не ковзає в долоні. Для тримачів і біт оптимально застосування інструментальної легованої сталі.
- Тип акумулятора. Найчастіше в інструмент вбудовують нікель-кадмієві або літій-іонні акумулятори. Основна перевага першого варіанта – більш доступна вартість. У іншому Li-ion віддається перевага. Вони розраховані на більшу кількість робочих циклів, вони легше, ніж Ni-Cd переносять від'ємні температури, довше розряджаються.
- Кількість обертів за одиницю часу (хвилину). Один з ключових аспектів того, як вибрати акумуляторну викрутку правильно, так як він визначає його продуктивність. Для відвинчування туго закручених саморізів достатньо швидкості до 300 об/хв. Також на цій швидкості можна виконувати свердління, якщо йдеться не про метал або камінь. Бажано, щоб функціонал інструменту передбачав можливість регулювання цього параметра.
- Момент обертання. Це потужність пристрою, яка визначає можливість роботи з твердими матеріалами.
- Час автономної роботи. Прямо залежить від ємності акумулятора, яка зазвичай не занадто велика. В залежності від інтенсивності експлуатації АКБ забезпечує близько 1 години функціонування без підзарядки.